Życzliwość ma moc

„Dzień Życzliwości i Pozdrowień”…. a dlaczego nie cały tydzień? W tym roku obchody tego święta trwały w naszej szkole dłużej niż dotychczas i przebiegały dwutorowo, zgodnie ze specyfiką klas młodszych i starszych.

Uczniowie klas  IV – VIII już od poniedziałku mogli oglądać gazetkę poświęconą życzliwości. Zawierała ona cytaty, przysłowia, wskazówki na temat znaczenia dobra, życzliwości, uśmiechu, wartości miłego słowa czy gestu. Drzwi każdej sali (również pokoju nauczycielskiego czy gabinetu Pani Dyrektor) przyozdobiły żółte znaczki z uśmiechami, radosnymi buźkami, wesołymi słoneczkami.

Kolejną atrakcją była Skrzynka Życzliwości, za pośrednictwem której można było przesłać pozdrowienia i życzenia wybranym osobom. W klasach odbywało się klejenie Łańcuchów  Życzliwości w wybranym przez klasę kolorze oraz plebiscyty na najbardziej  życzliwą osobę – zawsze miłą, pomocną, szanującą innych. Najżyczliwszymi okazali się: Zuzia Zaręba, Maja Wierzba, Tomek Pacocha, Maja Dutkiewicz, Kacper Dembiński, Oliwia Ludwiniak, Kacper Bajorek, Ewa Zarzycka, Mateusz Ryszawy i Ania Jermacz. Gratulujemy!

Prezentacja łańcuchów oraz wręczanie nagród najżyczliwszym uczniom odbyło się w piątek, na podsumowującym apelu. W tym dniu dominowały też żółte akcenty w szkolnej garderobie.

Tydzień życzliwości był dobrym czasem, aby przypomnieć sobie jak ważne w życiu codziennym są proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, uśmiechnij się.

Zapraszamy do galerii.

Organizatorzy: Samorząd Szkolny oraz nauczyciele wychowania do życia w rodzinie – Anna Lidia Lachor i Anna Tlaga