Społeczność szkolna oddała hołd lokalnym bohaterom

10 listopada 2021 roku nasza szkoła włączyła się w akcję „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. W ramach akcji przedstawiciele społeczności szkolnej odwiedzili lokalne miejsce pamięci pomordowanych mieszkańców Jasienicy w roku 1944, kiedy front wojenny przechodził przez naszą miejscowość. Na miejscu odbyła się krótka lekcja historii lokalnej, zapaliliśmy znicze, złożyliśmy kwiaty oraz oddaliśmy hołd tym, którzy oddali życie w obronie Naszej Małej Ojczyzny.

W akcji Szkoła Pamięta uczestniczyli:

  • Przedstawiciele koła historycznego wraz z nauczycielką historii Panią Małgorzatą Kraszewską;
  • Zuchy z Panią Anną Mędrzycką, emerytowaną nauczycielką naszej szkoły, która nadal działa na rzecz lokalnej społeczności, prowadząc Gromadę Zuchową;
  • Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami;

Inicjatywa wpisuje się w realizację kierunków polityki oświatowej jako działanie na rzecz edukacji patriotycznej.

Upamiętniliśmy tym również Święto Niepodległości.

Zapraszamy do galerii.

M.Kraszewska
A.Mędrzycka
K.Wąsik
M.Leszcz