Akcja „Narodowe czytanie” w naszej szkole

Co roku we wrześniu, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, uczniowie naszej szkoły promują czytelnictwo, poprzez udział w akcji Narodowe Czytanie, która w naszej szkole miała miejsce 7 września. Pani dyrektor Małgorzata Anna Staniszewska przedstawiła ideę tej wspaniałej akcji i zaprosiła wszystkich do wspólnego wysłuchania ballad Adama Mickiewicza, zaprezentowanych przez uczniów klas 5b, 7a i 7b. To właśnie dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Wspólna lektura utworów na nowo ukazuje nam piękno polskiego romantyzmu.

W całości wydarzenia wzięły udział klasy: 4,5,6,7 i 8 , w ten sposób nasza szkoła dołączyła do pokaźnej liczby miejsc, które podjęły się uczestnictwa w „Narodowym Czytaniu”.

Udział w tej szlachetnej akcji popularyzacji czytelnictwa stał się już tradycją w naszej szkole i od lat jednoczy całą społeczność szkolną.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie.

Zapraszamy do galerii.

Karolina Wąsik (artykuł)
Agnieszka Godleś
Elżbieta Sobiesiak
Anna Tlaga