Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

Już w piątkowy poranek 10 listopada dawało się odczuć odświętny nastrój w murach Zespołu Szkół w Jasienicy. Galowe stroje, kotyliony, wystrój sal lekcyjnych przypominały o 105 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Świętowanie zaczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego, w czym wzięli udział uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, przedstawiciele Rady Rodziców, a także pracownicy obsługi i administracji. Zgromadzeni obejrzeli akademię przygotowaną przez uczniów klas 5b i 6b, wokalnie wspieranych przez uczennice klasy 3a (Magda Groszek) oraz 5a( Kornelia Białek). Występ odbył się w tle pięknych dekoracji wykonanych przez panią Martynę Leśniewską oraz panie z przedszkola, oprawę muzyczną zapewniła pani Grażyna Dąbrowska – Rudzińska.

Wręczono również nagrody w przeprowadzonym przez panią Małgorzatę Kraszewską konkursie  plastycznym „Kotylion Dla Niepodległej” . Przyznano w nim dwa pierwsze miejsca : Kacper Dembiński i Julia Bajorek, dwa drugie : Zofia Pokrzywnicka i Natalia Bajorek i dwa trzecie : Jakub Groszek i Bartosz Sałański oraz trzy wyróżnienia: Alicja Kunka, Zuzanna Zaręba, Justyna Szczepańska.

Stało się już tradycją naszej szkoły, że uroczystości zakończył Bieg Dla Niepodległej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego dnia.

Zapraszamy do galerii.

Anna Tlaga