Egzamin ósmoklasisty 2023

W dniach 23-25 maja 2023 roku uczniowie klas ósmych zmierzyli się z egzaminami.

Pierwszego dnia przystąpili do egzaminu z języka ojczystego, gdzie m.in. redagowali zaproszenie, pisali rozprawkę lub wypracowanie. Szczęśliwi są Ci, którzy nie próżnowali i przeczytali lekturę „Balladyna”. Ta znalazła swoje miejsce w arkuszu egzaminacyjnym.

Kolejnego dnia uczniowie walczyli z matematyką. Tu zaczęli od składników potrzebnych do przygotowania ciasta na 8 gofrów. Musieli wykazać się znajomością działań na ułamkach i pierwiastkach, wyrażeń algebraicznych oraz wiedzy z zakresu geometrii. Pewnie zrozumieli, że pieczenie i gotowanie ściśle wiąże się z matematyką.

Ostatniego dnia to wisienka na torcie – język angielski. Jak sami mówili: „podchodzą na spokojnie”. Najpierw słuchali nagrań w języku angielskim. Uzupełniali dialogi oraz braki w tekście. Na zakończenie mieli napisać e-mail do Mary – koleżanki z Anglii.

Czy te trzy dni przyniosą dobre owoce? Dowiemy się tego 3 lipca 2023 roku, kiedy to zostaną udostępnione wyniki dla uczniów. Co wtedy? Dopiero wówczas ilość punktów przełoży się na wybory szkół, których dokonali ósmoklasiści. Mamy nadzieję, że marzenia się spełnią. 

Ósmoklasiści pamiętajcie, że przed Wami jeszcze niejeden egzamin. 

Zapraszamy do galerii.

Wychowawcy klas:
L.Lachor
S.Wytrykus