Akcja charytatywna ,,Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”

,,Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.
Flora Edwards

W dniu 16 listopada w naszym przedszkolu została zorganizowana Ogólnopolska Akcja Charytatywna na rzecz dzieci chorych onkologicznie ,,Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”. Pomysłodawcą jest Fundacja ,,Gdy Liczy się Czas”, założona przez rodziców dzieci, które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. Fundacja wspiera dzieci przebywające na oddziałach onkologicznych.

Dla wielu podopiecznych Fundacji piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Dlatego aby okazać nasze wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom tego dnia zmieniliśmy nasze codzienne ubranie w piżamę.

Dzień Piżamy to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.

Tego dnia odbyły się w przedszkolu ciekawe zajęcia prozdrowotne, ekologiczne a w myśl zasady ,,w zdrowym ciele, zdrowy duch” także zajęcia sportowe.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie finansowe naszej akcji. Wpłacona na konto Fundacji ,,Gdy Liczy się Czas” kwota zostanie przeznaczona na zakup pomp do chemioterapii oraz wsparcie ośrodka rehabilitacji dla dzieci po leczeniu.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Izabela Bruzik