Wycieczka klas 7a i 7b do Białowieży

W dniu 19 maja 2023 r. odbyła się wycieczka klas siódmych do Białowieży.

Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Białowieskiego Parku Narodowego, który widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas wędrówki z przewodnikiem, pod czujnym okiem opiekunów, siódmoklasiści poznali bogaty świat roślin i zwierząt, a także historię tego pięknego miejsca.

W Rezerwacie Pokazowym Żubrów mieli możliwość podziwiać króla puszczy – żubra oraz żubronie, łosie, sarny, jelenie, koniki typu tarpan, wilki, a nawet rysia.

W Muzeum Przyrodniczo-Leśnym młodzież zapoznała się z przyrodą i historią Puszczy Białowieskiej oraz wielowiekową działalnością człowieka na tym terenie. Odpowiednio ukształtowane podłogi, przyćmione światła, efekty dnia i nocy, jak również odgłosy puszczy sprawiły, że  uczestnicy wycieczki mogli poczuć się tak, jakby znaleźli  się w samym środku lasu.

Kolejnym, niezwykle atrakcyjnym dla uczniów punktem wycieczki, był przejazd do Orzeszkowa koło Hajnówki, aby zobaczyć na własne oczy baśniową Chatkę  Baby Jagi. Za progiem tego niezwykłego domku – na spragnioną wrażeń młodzież – czekały różne atrakcje     i niespodzianki. Po wyjściu z tajemniczej chatki, siódmoklasiści  zmierzyli się jeszcze z wieloma zadaniami, uczestnicząc w grze terenowej „Tropem Baby Jagi”.

Na zakończenie wycieczki obie klasy otrzymały zasłużone dyplomy „Tropiciela Baby Jagi” i w nagrodę mogły pobiesiadować przy ognisku, i posilić się pieczonymi kiełbaskami.

Wycieczka do Białowieży dostarczyła uczniom wielu ciekawych i niezapomnianych wrażeń. Wszyscy uczestnicy zaliczyli ten wyjazd do bardzo udanych.

Zapraszamy do galerii.

Barbara Siry
Mateusz Ulejczyk
Agnieszka Godleś (artykuł)