„WILK I ZAJĄC, CZYLI KAŻDY MOŻE SIĘ DOGADAĆ” – występ koła teatralnego

Od września bieżącego roku szkolnego w naszej placówce funkcjonuje Koło Teatralne. Zostało ono założone z inicjatywy Pani Agnieszki Walaśkiewicz i działa pod jej kierunkiem. Pani Agnieszka prowadzi zajęcia, w których uczestniczą uczniowie klas czwartych. Dzieci nie tylko uczą się wierszyków, czy piosenek, które przedstawiają, ale czerpią z lekcji różne informacje z dziedziny psychologii i socjologii. Poznają człowieka oraz jego zachowania. Dowiadują się wiele o relacjach międzyludzkich.

Czwartoklasiści, po zdobyciu takiej wiedzy, postanowili przekazać ją młodszemu od siebie pokoleniu. W formie spektaklu przygotowali krótką lekcję, uświadomili koleżankom i kolegom, że zawsze warto żyć w zgodzie, nie zważając na odrębność.

Przedstawienie pt. „WILK I ZAJĄC, CZYLI KAŻDY MOŻE SIĘ DOGADAĆ” odbyło się 5 marca. Na widowni zasiadły przedszkolaki oraz uczniowie klas zerowych. Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami. Sztuka ukazywała relację wilka i zająca, którzy nie zawsze byli kolegami, ale ostatecznie stali się najlepszymi przyjaciółmi.
w przedstawieniu wystąpili:

  • WILK – Maja Turzyńska
  • NIEDŹWIEDŹ – Izabella Budek
  • ZAJĄC – Amelia Kuzia
  • WIEWIÓRKA – Agata Łojek
  • SARNA – Zofia Dembińska
  • SOWA – Amelia Kowalska
  • ŚLIMAK – Dawid Chojnacki
  • DRZEWA – Oliwier Suchenek, Damian Karamać, Kuba Kurowski
  • LIS – Ewa Zarzycka

 

Członkowie Koła Teatralnego pragną złożyć serdeczne podziękowania:

Pani Jolancie Malinowskiej – za współtworzenie strojów dla artystów,

Pani Karolinie Wąsik – za sesję fotograficzną,

Panu Markowi Leszczowi – za obsługę sprzętu nagłaśniającego,

Pani Agnieszce Walaśkiewicz – za pomysł i przygotowanie spektaklu,

To pierwsza sztuka wystawiona przez nasze Koło Teatralne. Miejmy nadzieję, że nie ostatnia J.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Ewa Zarzycka, kl. IV b
Członkini Koła Teatralnego