„ A-a-a, kotki dwa…”

Wszyscy chcemy  cieszyć się zdrowiem i mieć dużo energii na co dzień. Musimy się dobrze odżywiać, aktywnie spędzać czas, a przede wszystkim dbać o dobry sen, gdyż jest on zbawienny dla naszego zdrowia. Poprawia zdolność zapamiętywania, jest stanem odpoczynku dla psychiki, uspokaja serce, normuje ciśnienie. Jeśli nie zapewnimy organizmowi odpowiedniej  ilości snu, nasza wydajność w pracy, w nauce,  może spaść nawet o połowę.

Przejęci tą informacją, uczniowie z klasy 1a przygotowali dla rodziców śmieszne i zarazem pouczające przedstawienie o spaniu „ A-a-a, kotki dwa…”Dzieci pięknie prezentowały się w „strojach wieczorowych” – dominował błękit i pudrowy róż. Było sennie i nastrojowo. Kołysanki śpiewane przez małych artystów miały taką moc, że rodzice zamiast zasnąć,  bili gromkie brawa.

Kilka dni temu przesunęliśmy wskazówki zegarków o godzinę do przodu, by umożliwić bardziej efektywne wykorzystanie światła słonecznego. Niestety, wiąże się to z wcześniejszym wstawaniem. Największy problem mają z tym dzieci.. chciałyby jeszcze spać, a tu rodzice budzą, każą wstać! Nauczyciele na pierwszej lekcji też słyszą tłumaczenie: zaspałem, przepraszam za spóźnienie…    

 Dla wszystkich śpiochów od pierwszaków dobra rada – Spóźniać się nie wypada!

Zapraszamy do galerii.

L.Lachor