Powitanie Wiosny w szkole

21 marca 2019r. uczniowie  ZS w Jasienicy zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby radośnie powitać  wiosnę.
Klasy  III a i III b SP,  pod czujnym okiem wychowawców p. M. Zdziennickiej i p. A. Jankowskiej, zaprezentowały program artystyczny, który poprowadzili  wychowankowie  p. A. Tlagi – Zuzia  Popławska i Radek   Szczepański z kl. VI a.

Na wstępie można było zaobserwować zmagania dwóch pór roku: odchodzącej zimy i przybyłej młodej wiosenki. Wygrała oczywiście wiosna, którą dzieci przywitały piosenką  pt. ,, Powitalny koncert ” w wykonaniu Izy  – uczennicy kl. III b. Obejrzeliśmy również inscenizację ,, Powrót bocianów” i ,, Pierwszy Dzień Wiosny”, którą przygotowali uczniowie  kl. IIIa.

Wszyscy wiedzą, że wiosna kojarzy się z zabawą, głośnym śmiechem dzieci i tańcem. Dowodem na to było brawurowe wykonanie przez uczniów kl. III b  tańca ,, Trojak”.

Naszej uroczystości towarzyszyły piękne, wiosenne utwory: ,, Witaj wiosno”, ,, Maszeruje wiosna” , ,,Pierwiosnek”, ,, Bociany”, ,, Jaskółka”, ,, Wiosno, wiosno, ach to Ty…”.

Wiele radosnych emocji przeżyliśmy podczas wiosennych konkursów:

– kl. 0 – III przygotowały  konkursy na najciekawsze przebranie – ,, Symbol wiosny” oraz  ,, Transparent na powitanie  wiosny”,

– kl. IV – VIII i Gim. przygotowały  konkursy na ,, Wiosenną fryzurę i makijaż” oraz ,, Emblemat do sali lekcyjnej”. Wybrane z naszej kadry pedagogicznej Jury oceniło prace dzieci, a wyróżnione klasy  otrzymały  podziękowania  i  dyplomy.

  Na zakończenie  klasy  0 – III, pod opieką wychowawców, przemaszerowały z transparentami  i piosenkami na ustach w wiosennym pochodzie  ulicami Jasienicy.

Tak  jak na wiosenne nastroje przystało, nie opuszczał nas dobry humor, było  wesoło i śmiesznie. Bawiliśmy się wspaniale.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

M. Zdziennicka