Święto Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia to okazja, aby spotkać się z najmłodszymi czytelnikami.
W związku z tym 26 listopada w bibliotece szkolnej obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to ustanowiono w 2002 roku w setną rocznicę powstania maskotki. Wszystkim uczniom
o tym dniu przypominała gazetka  znajdująca się
w bibliotece.

Z okazji tego święta do biblioteki zaproszono  przedszkolaków oraz klasy „0”. Uczniowie przynieśli swoje ulubione maskotki –  misie. Podczas zajęć dzieci poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia, odpowiadały na pytania z różnych dziedzin, musiały wymienić imiona znanych misiów, śpiewały wspólnie piosenki o misiach oraz wysłuchały opowiadania . Na zakończenie uczniowie otrzymali kolorowankę
z misiem, którą mieli pokolorować w klasie. Było to bardzo miłe spotkanie, podczas którego wszyscy dobrze się bawili.

Zapraszamy do galerii.

Wychowawcy grup
Bibliotekarka K.Wąsik