#SuperKoderzy od września w naszej szkole – podsumowanie innowacji robotycznej

W II semestrze roku szkolnego 2021/2022 została przeprowadzona innowacja pedagogiczna „W świecie robotów”. W jej trakcje uczniowie poznawali podstawy programowania w środowisku Scratch oraz programowania robotów. W innowacji skierowanej do uczniów klas 4 – 6 uczestniczyło 8 osób. W trakcie 10 spotkań uczniowie stworzyli grę polegającą na odbijaniu piłki oraz uczyli się programować ruch i wykorzystanie czujników robotów. Zajęcia te pomogły lepiej zrozumieć programowanie. W prosty sposób wykorzystując elementy zabawy uczniowie przyswoili takie elementy programowania jak pętla, zmienne oraz instrukcje warunkowe.

W trakcie innowacji szkoła zgłosiła się do udziału w programie #SuperKoderzy organizowanym przez Fundację Orange. Uczniowie przygotowali 40-sekundowy film ukazujący ich zdolności informatyczne. Rekruterzy wysoko ocenili pracę naszych uczniów i zakwalifikowali szkołę do następnej edycji programu. Oznacza to, że od września 2022 roku w naszej szkole pojawią się #SuperKoderzy w ramach, których realizowana będzie ścieżka edukacyjna „Majsterkowicze 2.0”. Korzyścią udziału w programie, oprócz rozwijania kompetencji cyfrowych wśród uczniów, jest dotacja finansowa w wysokości 3000 zł na zakup niezbędnego wyposażenia wzbogacającego naszą pracownię robotyczną.

Mateusz Ulejczyk