Przedstawienie ’’Little Red Riding Hood’’

Dnia 13 maja 2022r. uczniowie klasy 4b, 6a i 8a przygotowali dla dyrekcji, nauczycieli, młodszych kolegów i koleżanek z przedszkola i klas 0 – 3, teatralną niespodziankę, przedstawienie w języku angielskim „Little Red Riding Hood”. Spektakl został przygotowany pod kierunkiem Pani Kamili Sobolewskiej i Pani Eweliny Sobieskiej – Truszkowskiej.

Głównym tematem przedstawienia było bezpieczeństwo dzieci – aktorzy przypominali o tym, że nie wolno rozmawiać z nieznajomymi i o tym, że należy słuchać się rodziców.

Postać  głównego bohatera, Czerwonego Kapturka, zagrała Maja Dutkiewicz, rolę mamy odegrała Amelia Białek, wilka Szymon Budek, babci Zofia Grabowska. Tomasz Pacocha, Ksawery Michalski i Szymon Opara wcielili się w rolę narratorów. Julia Jędrzejewska zaśpiewała piosenkę ’’Little Red Riding Hood’’ przy akompaniamencie gitary, na której grał Mikołaj Stępień. W chórku wystąpili Julia Ponichtera, Olga Terechowicz, Gabriela Kurek, Vanessa Trzaska, Antoni Pietraszek.

Udział w przedstawieniu dał młodym aktorom możliwość zaprezentowania się na scenie w języku angielskim. Pomimo tremy uczniowie pokazali, że nauka obcego języka może być formą zabawy, a zarazem doskonałą lekcją.

Teksty artystów przepleciono śpiewem, fragmentem bajki i piosenką o Czerwonym Kapturku co uatrakcyjniało cały występ. Całości przedstawienia dopełniła piękna dekoracja oraz oryginalne stroje i rekwizyty. Na koniec były miłe słowa oraz podziękowania za piękny występ skierowane do artystów przez Panią Dyrektor Małgorzatę Staniszewską. Widzowie nagrodzili uczniów gromkimi brawami.

Organizatorzy składają podziękowania dla Pana Mateusza Ulejczyka oraz Dawida Wysockiego za pomoc przy oprawie technicznej.

Dziękujemy wszystkim za przybycie na nasze przedstawienie i za ciepłe przyjęcie.

Zapraszamy do galerii.

Ewelina Sobieska – Truszkowska
Kamila Sobolewska (artykuł)

   Cast

LITTLE RED RIDING HOOD – Maja Dutkiewicz

MOTHER –  Amelia Białek

GRANDMOTHER – Zofia Grabowska

WOLF – Szymon Budek

NARRATOR 1 (BIRD) – Tomasz Pacocha

NARRATOR 2 (RABBIT) – Ksawery Michalski

NARRATOR 3 (MOUSE) – Szymon Opara

SINGER – Julia Jędrzejewska

GUITARIST – Mikołaj Stępień

CHOIR 1 – Julia Ponichtera, Olga Terechowicz

CHOIR 2 – Gabriela Kurek, Vanessa Trzaska

CHOIR 3  – Antoni Pietraszek