AKCJA CHARYTATYWNA DLA DOMÓW DZIECKA SIÓSTR FRANCISZKANEK RODZINY MARYI W WARSZAWIE

W grudniu 2021 r. społeczność szkolna przyłączyła się do parafialnej akcji wsparcia dla dzieci Domów Dziecka Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie.

W Kościele PW Narodzenia Pańskiego w Jasienicy stało się już tradycją, że na choince pojawiają się bombki z aniołkami. Wypisane są na nich artykuły żywnościowe lub chemia gospodarcza. Produkty te parafianie mogą zakupić dla potrzebujących hospicjów, domów samotnej matki czy domów dziecka.

Z racji, że w tym roku były to domy dziecka postanowiliśmy wesprzeć akcję prezentem dla najmłodszych. W bardzo krótkim czasie udało się nam zebrać podarunki dla wszystkich dzieci. Zostały one przekazane Pani Paulinie i Pani Ewelinie, które koordynują całą akcję.

Serdeczne podziękowania dla:

  • Księdza Krzysztofa Kozery,
  • Pani Pauliny i Piotra Smolewskich oraz Pani Eweliny i Adama Hurkały za zorganizowanie i prowadzenie parafialnego projektu,
  • Pani Dyrektor ZS w Jasienicy Małgorzaty Staniszewskiej, za możliwość przeprowadzenia zbiórki w naszej szkole,
  • Pana Mateusza Ulejczyka za koordynowanie projektu w szkole,
  • Pani Moniki Mądrej za pomoc w zorganizowaniu prezentów,
  • całej naszej szkolnej społeczności: nauczycieli, pracowników, przedszkolaków, uczniów oraz rodziców, którzy mimo wielu innych akcji i krótkiego czasu na przygotowanie przyłączyli się do naszego wspólnego projektu, którym  jest uśmiech na twarzy dziecka ?

Zapraszamy do galerii.

U.Marczak-Grabowski (artykuł)