Szkolne obchody Dnia Ziemi

Światowy Dzień Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia, to dzień  w którym każdy z nas łączy się aby, pomóc naszej planecie i uświadomić wszystkim jak kruchy jest ekosystem. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował kilka konkursów związanych z Międzynarodowym Dniem Ziemi oraz wystawę plakatów stworzonych przez uczniów naszej szkoły.

Na konkurs „Zabawka z recyklingu” wpłynęło dużo ciekawych prac, w których uczniowie wykazali się duża pomysłowością. Kolejny konkurs przeznaczony była dla naszych najstarszych uczniów, czyli klas VII i VIII, dotyczył on wiedzy z  zakresu ekologii. W teście wiedzy wzięło udział ponad dwudziestu uczniów, którzy musieli odpowiedzieć na 26 trudnych pytań.  Ostatnim konkursem był pokaz mody ekologicznej, i tu trzeba przyznać, że nie spodziewaliśmy się tak pięknych i oryginalnych strojów wykonanych z materiałów ekologicznych.

Głównym celem tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole było promowanie postawy proekologicznej, poszerzenie wiedzy na temat środowiska naturalnego i jego ochrony oraz kształtowanie postawy współodpowiedzialności za stan najbliższego otoczenia. Należy pamiętać aby cały czas  być przyjacielem przyrody po to aby dary, które podarowała nam Matka Ziemia starczyły dla nas i dla przyszłych pokoleń.

Poniżej przedstawiamy zwycięzców w poszczególnych konkurach:

Konkurs „Zabawka z recyklingu”

W kategorii klas I- III

I miejsce – Lena Groszek

II miejsce – Magda Groszek

III miejsce Artur Jędzejewski

W kategorii klas IV- VIII

I miejsce- Natalia Laskowska

II miejsce -Nikola Stępień

III miejsce -Kacper Targoński

Test wiedzy „Przyjaciele ekologii”

I miejsce- Zuzanna Popławska

II miejsce- Wojciech Golec

III miejsce- Natalia Kurek

Konkurs „Eko Top Model”

I miejsce – Wiktoria Ogrodowczyk

II miejsce- Kacper Targoński

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy tak ochoczo wzięli udział w obchodach Dnia Ziemi.

Serdeczne podziękowania kierujemy  także do niezastąpionej Rady Rodziców,
która ufundowała nagrody oraz  zawsze wspiera nas w każdym przedsięwzięciu.

Zapraszamy do galerii.

S.Wytrykus (artykuł)
K.Wąsik
M.Leszcz