Finał „Szlachetnej Paczki”

W tym roku po raz kolejny cała społeczność Zespołu Szkół w Jasienicy włączyła się Projekt „Szlachetna Paczka” organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Z bazy rodziny wybraliśmy Panią Hannę, która jest osobą samotną,  starszą i schorowaną.  Zaangażowanie wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły przyniosło niezwykłe efekty-  spełniliśmy wszystkie potrzeby i przygotowaliśmy 34 paczki, które pięknie zapakowane  w Weekend Cudów pojechały do Pani Hanny.

Pani Hanna nie wierzyła, że dostała tak ogromną pomoc. Spodziewała się dwóch paczuszek. Jednak to co dostała przeszło jej najśmielsze oczekiwania. Jedyne słowa na opisanie sytuacji to szok i niedowierzanie. Gdy zobaczyła duże, dostawcze auto, złapała się za głowę. Wnosząc paczki słychać było z jej ust tylko „Ojej”. Prezenty zajęły całe jedno pomieszczenie w mieszkaniu. Pani Hanna jest bardzo małomówną osobą, jednak po jej wyrazie twarzy widać było ogromną radość i wzruszenie.  Wolontariusze pomogli jej rozpakować rzeczy i poukładać, bo  Pani Hanna bała się, że nie zmieści wszystkiego. Bardzo ucieszyła się ze ślicznej jasnej kurtki zimowej oraz butów. Jej skrępowanie, spowodowane ilością wolontariuszy, można było poznać po przestępowaniu wciąż z nogi na nogę. Również, bardzo wiele radości i uśmiechu sprawiła lodówka, na którą kobiety nie było stać.  Duża radość wywołało też  piękny jasny koc oraz  jak to powiedziała „elegancki czajnik”. Ogromnie wzruszyła się czytając kartkę od dzieci. Postawiła ją na honorowym miejscu. Pani Hanna przekazuje najserdeczniejsze życzenia. Bardzo dziękuje za tak ogromną pomoc wszystkim, którzy przyczynili się do całej zbiórki. Samej nie byłoby jej stać na kupno lodówki i innych rzeczy. Chciałaby, aby było więcej ludzi na świecie z takimi szlachetnymi sercami.

Z całego serca dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły którzy tak ochoczo wzięli udział w zgromadzeniu wszelkich potrzebnych produktów. Serdeczne podziękowania kierujemy do uczennic i uczniów klasy 7, który pomogli w segregacji produktów i pakowaniu oraz  do Pani Karoliny Wąsik i Eweliny Gałązki, które z uśmiechem na twarzy pakowały prezenty oraz tym, który pomogli nam w transporcie paczek.

Za całego serca wierzymy, że poprzez naszą pomoc „dodaliśmy energii do życia” Pani Hannie.

„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń.”- Phil Bosmans

Zapraszamy do galerii.

Koordynator projektu- Sylwia Wytrykus