Święto Wolontariatu w naszej szkole

„Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.”

Te piękne słowa Jana Pawła II przyświecają działaniom ludzi o wrażliwych sercach, otwartych na drugiego człowieka. Takich osób – zaangażowanych w pomoc potrzebującym – jest wiele w naszej społeczności szkolnej. Idea wolontariatu nieodmiennie pobudza do działania, do dzielenia się dobrem pod wieloma postaciami. Z okazji Międzynarodowego Święta Wolontariatu warto przybliżyć działania podejmowane w naszej szkole od września bieżącego roku.

Koło Wolontariatu koordynuje działania dotyczące zbiorki nakrętek na rzecz niepełnosprawnego Marcela. Włączyło się też w organizację pomocy rodzinie dotkniętej pożarem. Dzięki sprzedaży ciast zorganizowanej przez uczennice klasy VIIIa uzyskało też pewne środki na zakup wyposażenia do sali objętej Niebieskim Parasolem.

Formą zachęty do szerzenia idei wolontariatu był konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas czwartych i piątych pod hasłem: ” Pomaganie jest cool!”. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród przez Panią Dyrektor Małgorzatę Staniszewską odbyło się 10 grudnia. Gorąco dziękujemy też Pani Urszuli Marczak – Grabowski, która z ramienia Rady Rodziców przygotowała wspaniałe nagrody dla zwycięzców i wszystkich uczestników konkursu.

A oto jego wyniki:
I miejsce Jan Kowalczyk kl. Va
II miejsce Julia Wronka kl. Va
III miejsce Magdalena Zaręba kl. IVa i Kacper Targoński KL. Vb

wyróżnienia:
Maja Dutkiewicz kl. IVa
Szymon Opara kl. IVb
Natalia Ryszawy kl. IVb

Zapraszamy do galerii.

Kamila Sobolewska
Ewa Wysocka
Anna Tlaga