Po raz kolejny startujemy ze Szlachetną Paczką

Jak co roku społeczność szkolna postanowiła wziąć udział w akcji
SZLACHETNA PACZKA 

W ubiegłym roku dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu uczniów, rodziców nauczycieli i pracowników szkoły udało się pomóc potrzebującej rodzinie.   Wierzymy, ze w tym roku również powtórzymy ubiegłoroczny sukces. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z sytuacją i potrzebami Pani Hanny, która zmaga się z chorobą i samotnością.

 HISTORIA RODZINY

Pani Hanna jest osobą starszą i samotną, która od wielu lat zmaga się z chorobą. Chorobą bardzo utrudnia jej życie codzienne oraz funkcjonowanie. Od stycznia tego roku, kiedy pani Hanna straciła brata, kobieta zmaga się z trudną codziennością i samotnością. Brat był dla kobiety wielkim wsparciem. Pomagał jej w codziennych obowiązkach i wspierał w chorobie. Obecnie musi radzić sobie ze wszystkim sama i czuje, że nie daje sobie sama rady. Pomoc społeczna, pod opieką której jest pani Hanna, nie jest w stanie zapewnić jej wystarczającej pomocy z powodu dużej ilości osób potrzebujących. Kobieta utrzymuje się jedynie z zasiłków w kwocie 1071 zł. Po opłaceniu podstawowych rachunków i zakupie leków (720 zł), na życie pozostaje jej jedynie 351 zł.

Pani Hanna jest osobą o niesamowicie wrażliwym sercu, na którą bardzo źle wpływa samotność oraz choroba. Czynności oraz zainteresowania, którymi się wcześniej zajmowała, straciły dla niej sens przez narastający smutek i pogłębiającą się depresję. Nieporadność życiowa oraz poczucie bezsilności uniemożliwiają jej rozwój umiejętności, które ułatwiłyby jej życie i być może wprowadziły na nowo światło do jej codzienności. Uczciwość jest jedną z największych zalet pani Hanny. Kobieta marzy o zobaczeniu morza i bardzo chciałaby potrafić radzić sobie ze wszystkim sama.

TRZY KLUCZOWE POTRZEBY RODZINY

 Lodówka

Poprzednia lodówka się zepsuła, nie ma gdzie przechowywać żywności.

Czajnik na kuchenkę gazową

Poprzedni jest zużyty, niedziałający.

Środki czystości i higieny osobistej

Kłopoty ze zdrowiem powodują większą potrzebę zachowania czystości.

POZOSTAŁE POTRZEBY RODZINY

Żywność:

cukier, herbata, kasza, kawa, makaron, konserwy rybne, mąka, olej, konserwy mięsne, ryż, dżem, owoce i warzywa w puszkach, słodycze, kawa zbożowa

Środki czystości:

mydło / żel myjący, pasta do zębów, szampon, proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, szczoteczka do zębów, płyny czyszczące

Odzież:

Kurtka (Zimowe),rozmiar: XXL,  wzrost 164 cm

Bluza (Zimowa), rozmiar: XXL,  rozmiar 44

Spodnie (Przejściowe),rozmiar: XXL, wzrost 164 cm

Obuwie:

Kozaki/buty zimowe, rozmiar: 36, Uwagi: łatwe do zakładania

Buty Sportowe, rozmiar: 36, Uwagi: wygodne, miękkie

Wyposażenie mieszkania

Kołdra

Koc ciepły zimowy

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Odkurzacz

Patelnia

2 kuchenne taborety (kobieta nie posiada żadnych krzeseł)

POTRZEBY NIEMATERIALNE

Wizyta u psychologa

Szczególne upominki

Pani Hania bardzo chciałaby dostać kwiat doniczkowy

Akcja trwa od 16.11.2021 r. do 9.12.2021 r.

Artykuły z powyższej listy przynosimy w torebkach, do których wrzucamy karteczkę z imieniem, nazwiskiem i klasą ucznia. Następnie wrzucamy produkty w torebce  do przygotowanych i opisanych kartonów, które będą znajdowały się w przedsionku wejścia głównego szkoły, przy wejściu do przedszkola oraz przy wejściu do szkoły podstawowej -wejście dla edukacji wczesnoszkolnej

Można także wspomóc rodzinę wrzucając symboliczną kwotę do specjalnie przygotowanych puszek, które będą znajdowały się: w sekretariacie, przy wejściu do przedszkola oraz przy wejściu do szkoły podstawowej -wejście dla edukacji wczesnoszkolnej

Artykuły można dostarczać od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-19.00

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do akcji.

W KAŻDYM Z NAS TKWI MOC CZYNIENIA DOBRA!

 

Wszelkie pytania proszę kierować do koordynatora akcji- p. S. Wytrykus

Koordynator akcji: Sylwia Wytrykus