Dzień fizyki w naszej szkole

W dniu 4.11.2021 r. odbył się w naszej szkole Dzień Fizyki. Tego dnia uczniowie mogli zapoznać się ciekawymi tematami oraz postaciami ze świata fizyki, które zostały przedstawione na plakatach przygotowanych przez uczniów klas VII. W całej szkole  przy pomocy uczniów z klasy VIIa drzwi klas zostały przyozdobione karteczkami, na których widniały wzory, jednostki, wielkości i zjawiska fizyczne oraz nazwiska znanych fizyków.

W celu zainteresowania i przybliżenia pojęć związanych z fizyką nauczyciel fizyki Sylwia Wytrykus wraz z dwójka znanych fizyków -Albert Einstein i Maria Skłodowska Curie, w których wcielili się uczniowie, zademonstrowała zakasujące doświadczenia fizyczne przy pomocy powszechnie dostępnych przedmiotów i artykułów.  W trakcie eksperymentów padały liczne pytania, a uczniowie z zaciekawianiem obserwowali i próbowali udzielić odpowiedzi co do efektów doświadczeń. Po pokazie doświadczeń Albert Einstein przeprowadził mini quiz związanych z tematyką fizyczną.  Wszyscy uczniowie poprawie odpowiedzieli na pytania, a w nagrodę otrzymali słodki upominek.

Celem tych działań było wzbudzenie zainteresowania naszych uczniów dziedziną nauki jaką jest fizyka i poprzez zabawę rozbudzenie w nich ciekawości poznawczej. Takie spotkania są często inspiracją do wnikliwszego obserwowania otaczającego nas świata.

Bardzo dziękuję Gabrysi Szymańskiej, która  wspaniale wcieliła się w rolę Marii Skłodowskiej- Curie, oraz Błażejowi Balcerakowi, który wzorowo odegrał postać Alberta Einsteina.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Sylwia Wytrykus