Spotkanie Prezydium Samorządu Uczniowskiego z Panią Dyrektor

Czy szkoła może być bardziej demokratyczna? Czy uczniowie i uczennice mogą współdecydować o tym, jak funkcjonuje placówka i bardziej angażować się w jej życie? Oczywiście, że tak. Dowodem na to było dzisiejsze spotkanie Prezydium Samorządu Uczniowskiego z Panią Dyrektor Małgorzatą Staniszewską. 

Spotkanie w gabinecie dyrektora poprzedziło zebranie Samorządu Uczniowskiego z opiekunami. Powstał wówczas plan działania na nowy rok szkolny i pojawiły się postulaty, które są głosem uczniów naszej szkoły. Aby nie były one tylko czczym gadaniem i nie zostały zamiecione pod przysłowiowy dywan, postanowiono przedstawić je Pani Dyrektor.

Do spotkania „na szczycie” doszło w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej. Prezydium Samorządu: Natalia Kurek, Paulina Sobczak i Zofia Grabowska, spotkało się z Panią Dyrektor w Jej gabinecie. Wydarzenie przebiegło w miłej i spokojnej atmosferze. Przewodnicząca SU – Natalia Kurek z klasy 8b – przedstawiła kilka ważnych próśb uczniów. 

W dniu inauguracji pracy nowego samorządu Pani Dyrektor Małgorzata Staniszewska podkreślała, że jest otwarta na słuchanie Uczniów – jako głosu doradczego – w pracy nad rozwojem szkoły.

Szkoła działa nie tylko za sprawą nauczycieli i dyrekcji, lecz także uczniów, którzy mogą wdrożyć w jej życie swoje pomysły. Trzeba mieć przy tym świadomość dotyczącą istnienia Statutu Szkoły i dokumentów dotyczących uczniów, w których są zapisane ich prawa i obowiązki. Jeżeli postulaty są zgodne z powyższym dokumentem zostaną zrealizowane.

To pierwsze takie spotkanie w tym roku szkolnym i mamy nadzieję nie ostatnie. Jest ono dowodem na to, że nasza Dyrekcja słucha Uczniów. Zwiększa udział uczniów i uczennic w życiu szkoły oraz wzmacnia samorządność uczniowską.

Samorząd Uczniowski