Narodowe czytanie

Narodowe czytanie to akcja czytelnicza organizowana pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, której celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz piękna polskiej literatury.

W tym roku cała Polska czytała dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w akcję „Narodowe  czytanie” , a dzień wspólnego czytania zorganizowano 6 września 2021 roku.

Ze względu na zachowanie reżimu sanitarnego, podobnie jak w poprzednim roku, czytanie odbywało się w salach lekcyjnych. Wybrani przez nauczycieli języka polskiego uczniowie z klas 4-8 bardzo pięknie odczytali wybrane sceny utworu, a koledzy i koleżanki z zaciekawieniem słuchali prezentowanych fragmentów.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie.

Zapraszamy do galerii.

K.Wąsik
A.Godleś.
E.Sobiesiak
A.Tlaga