Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 1 września 2021 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas I.

W uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami: Panią Lidią Dziubałtowską i Panią Anną Sękowską oraz jednym z rodziców, burmistrz Pan Waldemar Banaszek, Dyrekcja oraz pracownicy szkoły.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła część oficjalna uroczystości.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawić radość rodzicom, i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Małgorzata Staniszewska wraz z Panem Burmistrzem dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

Pani Dyrektor złożyła życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom. Potem uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od Rodziców i Burmistrza Tłuszcza.

 Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

 

Zapraszamy do galerii.

L.Dziubałtowska
A.Sękowska