Dzień Dinozaura w przedszkolu

,,Dinozaurów poznawanie to wspaniała jest zabawa choć wymarły dawno temu każde dziecko chce je badać’’.

Dnia 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. W tym dniu dzieci z Przedszkola w Jasienicy  obchodziły święto znanych prehistorycznych stworzeń. Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować ludzi, a zwłaszcza  w sposób szczególny dzieci z naszego przedszkola.

Tego dnia dzieci z radością oglądały dinozaury w książkach. Dzieci oglądając prezentację multimedialną poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Następnie wychowankowie wykonywali zadania z różnych dziedzin, rozwiązywali zagadki, oraz malowały farbami kolorowanki przedstawiające dinozaury.  Poznały dziwne nazwy tych stworów i próbowały je powtórzyć – co wcale nie było proste. W sali zorganizowaliśmy kącik „Dinozaury”, który sprawił wiele radości dzieciom. Przedszkolaki pełne wrażeń kroczyły śladami prehistorycznych gadów uczestnicząc w zabawach ruchowych.

Wspaniałą przygodę zakończyły wspólne zabawy muzyczne oraz zabawy z chustą animacyjną. Dzieci przejawiają zainteresowanie tymi gadami, więc ten dzień bardzo im się podobał. Na koniec dnia dzieci wykonywały pracę plastyczną – swojego własnego dinozaura.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii.

artykuł: M.Rychta