Kampania „Mała książka – wielki człowiek”

Kampania Instytutu Książki realizowana od 2017 roku. Swoimi działaniami obejmuje dzieci w trzech grupach wiekowych: niemowlęta, dzieci w wieku przedszkolnym , a od 2020 roku pierwszoklasistów, jak również ich rodziców, dziadków i opiekunów, podkreślając rolę i wartość czytania międzypokoleniowego. Tegoroczny etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

Celem kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W związku z tym projektem 6 listopada nasi pierwszoklasiści wraz z wychowawcami odwiedzili bibliotekę szkolną. Wizyta odbyła się w dwóch turach, w celu zapewnienia zasad bezpieczeństwa. Spotkanie rozpoczęło się rozmową na temat biblioteki oraz książek. Wszyscy bardzo chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Następnie  każdy uczeń otrzymał Wyprawkę Czytelniczą, w skład której wchodzą: „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. Pierwszoklasiści byli bardzo zadowoleni ze wspaniałych prezentów z którymi pozowali  do wspólnej fotografii. Uczniowie obiecali, że będą częstymi gośćmi biblioteki szkolnej.

Mamy nadzieję, że miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć dzieciom na co dzień.

Zapraszamy do galerii.

Karolina Wąsik