Konkurs edukacyjny „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”

W ramach poprawy rozwoju czytelnictwa nasza szkoła przystąpiła do akcji Głośne czytanie z Gangiem Słodziaków, której celem jest motywowanie uczniów klas I-III do czytania oraz tworzenia własnych historii. Klasa III a zgłosiła się do konkursu organizowanego przez sieć sklepów Biedronka.

 

Praca konkursowa składa się z dwóch etapów:  wykonanie pracy przez uczniów, polegającej na napisaniu lub narysowaniu historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków. Drugim etapem było zorganizowanie Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania „Szkolnych Przygód Gangu Słodziaków”. Spotkanie odbyło się z bibliotece szkolnej, gdzie zaproszono gościa specjalnego- szkolną pielęgniarkę. Podczas spotkania dzieci wysłuchały fragmentów książki „Tajemnicza kieszeń Zajęczycy Zuzi”. Uczniowie przeprowadzili wywiad z gościem, podczas którego dowiedzieli się na czym polega ten zawód, poznali zasady udzielania pomocy, sami chętnie również odpowiadali na pytania, a na koniec  rozwiązali krzyżówkę podsumowującą spotkanie.
Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze i sprawiło dzieciom dużo radości.

Teraz czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.

Zapraszamy do galerii.

A.Jankowska
K.Wąsik