MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ W SIERPCU

14 czerwca uczniowie  klasy 1a i 1b  wraz  z opiekunami wybrali się na całodniową wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, niezwykłego miejsca ekspozycji najważniejszych dla regionu zabytków kultury ludowej.

Wycieczka rozpoczęła się od przejażdżki wozem konnym. Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. „NA WIEJSKIM PODWÓRKU. GRY I ZABAWY NASZYCH DZIADKÓW”. Uczestnicy zajęć nie tylko poznali dawne, wiejskie zabawy, ale także mieli okazję sprawdzić swoją sprawność w grach i zabawach swoich przodków.

Po zakończonej lekcji, uczniowie wraz z przewodnikiem udali się na spacer po skansenie, gdzie w zabytkowych wnętrzach chat miały okazję zobaczyć jak żyli i pracowali mieszkańcy mazowieckiej wsi na przełomie wieków.

Na zakończenie na wiejskiej polanie zostało zorganizowane ognisko.

Krajobraz pełen starych chat, pól, rzemiosła sprawił, że wycieczka stała się dla dzieci zaskakującą podróżą do krainy mazowieckiej wsi XIX i XX wieku, a tym samym niezapomnianą chwilą, o której dzieci jeszcze długo rozmawiały w drodze powrotnej.

Zapraszamy do galerii.

Wychowawcy klas I
Emilia Suchenek (artykuł)