Podsumowanie projektu #MegaMisja

W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole braliśmy udział w projekcie #MegaMisja organizowanym przez Fundację Orange. Projekt został zrealizowany w ramach zajęć świetlicy dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej (klasy 1-3). W zajęciach uczestniczyło ok. 10-15 osób.

Celem projektu było zapoznanie dzieci z możliwościami oraz niebezpieczeństwami jakie daje nam cyfrowy świat. Zajęcia realizowane były przez 10 miesięcy i podzielone na 10 etapów po 3 godziny, w czasie których poruszaliśmy takie zagadnienia jak:

  1. Korzystanie z informacji,
  2. Dziecko w środowisku medialnym,
  3. Język mediów,
  4. Prawo,
  5. Kreatywne korzystanie z mediów,
  6. Bezpieczeństwo w komunikacji i mediach,
  7. Etyka w komunikacji i mediach,
  8. Ekonomiczne aspekty działania mediów,
  9. Kompetencje cyfrowe,
  10. Mobilne bezpieczeństwo.

Zajęcia oparte były na grze planszowej, w której wraz z bohaterami Julką, Kubą i cyfrowym Psotnikiem poznawaliśmy powyższe zagadnienia w trakcie wykonywania przeróżnych zadań.

Zdobywaliśmy nie tylko wiedzę, ale również nagrody dla naszej szkoły. Dzięki realizacji projektu pozyskaliśmy dla świetlicy szkolnej 2 zestawy plastyczne w skład których wchodziły m.in. kredki, flamastry, plastelina, farby, ołówki, czy papier kolorowy, 2 zestawy książek i gier planszowych, 2 tablety oraz zabawki edukacyjne i audiobooki.

Zapraszamy do galerii.

M. Ulejczyk