WYCIECZKA KLAS 8 DO SANDOMIERZA

27 maja 2024 r. uczniowie klas ósmych pod opieką wychowawców: pani Barbary Siry, pani Agnieszki Godleś oraz pani psycholog Doroty Traczyk uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza, który jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce.

Sandomierz jest wpisany do rejestru zabytków jako zespół urbanistyczno-architektoniczny i krajobrazowy, zaliczony do zabytków o światowej randze. Miasto położone jest na siedmiu wzgórzach i nazywane „małym Rzymem”.

Zwiedzając z przewodnikiem to malownicze miasto, mieliśmy możliwość poznać jego historię oraz wysłuchać tajemniczych legend. Jednym z ciekawszych miejsc była Zbrojownia Rycerska, gdzie można było przymierzyć rycerskie zbroje, wziąć do ręki miecz, kuszę bądź halabardę. Atrakcją wycieczki było także wejście na taras widokowy Bramy Opatowskiej, aby podziwiać przepiękną panoramę miasta i okolicy. Wiele wrażeń dostarczyło nam przejście Podziemną Trasą Turystyczną, a także zwiedzanie Muzeum Ojca Mateusza.

Na koniec z przyjemnością przeszliśmy Wąwozem Królowej Jadwigi, podziwiając to malownicze dzieło natury. Wąwóz ten jest uznany za pomnik przyrody i znajduje się pod ochroną.

Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom pozytywnych wrażeń, ale również nowych treści edukacyjnych. Poznaliśmy piękne miasto, jego zabytki oraz historię. Mogliśmy  cieszyć się słoneczną  pogodą i aktywnie spędzić czas na ostatnim wspólnym wyjeździe.

Zapraszamy do galerii.

Agnieszka Godleś