Warsztaty pieczenia chleba

4 marca dzięki Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Tłuszczańskiej, uczniowie klasy Ia i Ib, mieli okazję uczestniczyć w warsztatach pieczenia chleba, które odbyły się w Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej. Przy okazji dzieci miały możliwość obejrzenia unikatowej wystawy „Koło życia-obrzędowość bułgarska”. Serdeczne podziękowania dla pani Krystyny Gostyńskiej, która przekazała dzieciom w cudowny sposób informacje o obrzędach ludowych w Bułgarii i związanej z nimi, bogatej tradycji pieczenia chleba.

Uczniowie byli zachwyceni zajęciami. To była przyjemna, pouczająca i satysfakcjonująca przygoda.

Kolejną atrakcją było odwiedzenie Biblioteki Publicznej w Tłuszczu. Nie ma chyba lepszej okazji ku temu, aby zaprzyjaźnić dzieci z książką i rozwinąć ich zainteresowania czytelnicze niż wizyta w bibliotece. 

Dziękujemy pracownikom Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej, Biblioteki Publicznej w Tłuszczu oraz przedstawicielom Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Tłuszczańskiej za ciekawie spędzony dzień.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wychowawcy klas I