Święto Patrona Szkoły

„Nie oczekuj, że Twoje dziecko

będzie takim, jakim Ty chcesz, żeby było.

                                                                                          Pomóż mu stać się sobą, a nie Tobą”.

Janusz Korczak

1 czerwca 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka połączony  z  Dniem Patrona Szkoły.

Z tej okazji uczniowie klasy 5a pod kierunkiem pani Agnieszki Godleś, pani Grażyny Dąbrowskiej – Rudzińskiej (oprawa muzyczna) oraz pani Barbary Siry (dekoracje) przygotowali występ artystyczny upamiętniający piękne, szlachetne życie i działalność patrona naszej szkoły – Janusza Korczaka. Uczniowie klasy piątej, jak zwykle stanęli na wysokości zadania, i po raz kolejny udowodnili, że potrafią zmierzyć się z każdym wyzwaniem. Podczas występu – w sposób niezwykle dojrzały – zaprezentowali swoje artystyczne zdolności, czym zachwycili zaproszonych gości oraz całą społeczność szkolną.

Po akademii odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursów zorganizowanych w ramach obchodów Dnia Dziecka i Dnia Patrona oraz wręczenie nagród laureatom, jak również wszystkim uczestnikom konkursów.

W konkursie literackim „List dzieci do Świata” przygotowanym przez panią Elżbietę Sobiesiak wzięli udział uczniowie z klas 4-7. Wpłynęło ponad trzydzieści prac, spośród których komisja wyłoniła sześć najlepszych. Oceniając listy, brano pod uwagę treść, formę wypowiedzi – z zachowaniem wyznaczników listu – i estetykę.

Ostatecznie przyznano  miejsca:

I miejsce – Zuzanna Zaręba  kl. 4a

II miejsce – Jakub Groszek  kl. 6a

III miejsce – Ksawery Michalski  kl. 5b

Wyróżnienie otrzymali:

Bartosz Ryszawy  kl. 6b

Ewa Zarzycka  kl. 7b

Lena Stachurka  kl. 4b

W konkursie plastycznym „Janusz Korczak – przyjaciel dzieci”, którego opiekunem była pani Anna Mędrzycka, wzięło udział trzydzieścioro dzieci z klas 0-3. Celem konkursu było upamiętnienie oraz popularyzowanie postaci i dorobku Janusza Korczaka.

Biorąc pod uwagę, że każdy z uczestników konkursu wykonał wyróżniającą się pracę, komisja konkursowa podjęła decyzję o nagrodzeniu wszystkich uczniów słodkimi upominkami.

Podczas uroczystości został rozstrzygnięty także szkolny konkurs plastyczny zorganizowany przez Szkolną Kasę Oszczędności (SKO) pt. „Wiosenna pocztówka z motywem SKO” – pod kierunkiem pani Barbary Siry i pani Agnieszki Jankowskiej.

Wyniki konkursu:

I miejsce –  Lena Komorowska  kl. 1b

II miejsce – Maja Ponichtera  kl. 3b

                    Marcelina Białek  kl. 1a

III miejsce –Lena Białek  kl. 1b

                    Kornelia Białek  kl. 4a

Nagrody zostały ufundowane ze środków SKO.

Na zakończenie spotkania nagrodę wręczono również Filipowi Ołdakowi, uczniowi klasy 5a, który otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, w kategorii „Beniamin” – dla uczniów klas 5-6. Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów wszystkich typów szkół. Na uwagę zasługuje fakt, że Filip od trzech lat uzyskuje w tym konkursie wyróżnienie lub wynik bardzo dobry. Naszemu zdolnemu uczniowi składamy gratulacje i życzymy kolejnych matematycznych sukcesów!

Organizatorzy obchodów Dnia Patrona Szkoły składają serdeczne podziękowania:

  • Dyrekcji szkoły – Pani Dyrektor Małgorzacie Staniszewskiej oraz Pani Wicedyrektor Annie Lidii Lachor –  za życzliwość i wsparcie.
  • Wszystkim Uczniom biorącym udział w organizowanych konkursach – za zaangażowanie, kreatywność i twórczą wyobraźnię.
  • Nauczycielom, Pracownikom obsługi oraz Uczniom, którzy pomagali podczas organizacji i przebiegu uroczystości.
  • Samorządowi Uczniowskiemu za ufundowanie batoników dla wszystkich uczniów szkoły  z okazji Dnia Dziecka.

Szczególne podziękowania dla Rady Rodziców składamy na ręce Pani Przewodniczącej Urszuli Marczak – Grabowski za zakup nagród dla laureatów i uczestników konkursów.

Serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do galerii.

Organizatorzy:
Elżbieta Sobiesiak

Barbara Siry
Anna Mędrzycka
Agnieszka Jankowska
Grażyna Dąbrowska – Rudzińska
Agnieszka Godleś  (artykuł)
Karolina Wąsik (zdjęcia)