Warsztaty dla klas V

18 maja 2023 roku uczniowie klas piątych wzięli udział w warsztatach on-line zorganizowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.
Temat zajęć: Każdy ma głos! Jak Korczak stworzył z dziećmi gazetę.

Podczas warsztatów przyjrzeliśmy się bliżej historii, która stoi za tym niezwykłym pismem, jakim jest „Mały Przegląd”. Wydawany w międzywojennej Warszawie z inicjatywy Janusza Korczaka był właśnie taką niesamowitą gazetą: wszystkie teksty, które się w nim ukazywały, były tworzone przez dzieci i młodzież.

W trakcie zajęć uczniowie  badali w grupach mapę przedwojennej Warszawy i wspólnie rozwiązywali związane z nią zagadki. Dzięki temu poznali najważniejsze fakty z życia Janusza Korczaka. Wysłuchali też listów wysyłanych sto lat temu przez dzieci do gazety, a na koniec sami wcieli się w rolę dziennikarzy.

Było to bardzo pouczające i ciekawe doświadczenie.

Zapraszamy go galerii

Wychowawcy klas piątych
Karolina Wąsik
Kamila Sobolewska