Z wizytą u Strażaków

Dnia 05.05.2023 r. oddziały przedszkolne „0a” i „0b” udały się z wizytą do naszej Ochotniczej Straży Pożarnej. W związku ze świętem, jakie  Strażacy obchodzili 04.05.2023r., spotkanie rozpoczęło się od wręczenia im pamiątkowych rysunków i laurek.

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, na czym polega praca strażaków i jakim sprzętem się posługują. Druhowie zaznajomili dzieci z tym jak udzielać pierwszej pomocy. Najbardziej oczekiwanym był moment prezentacji sprzętu ratowniczego, możliwość siedzenia w wozach bojowych i założenie umundurowania.  Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Na zakończenie każdy  otrzymał słodki upominek.

Wrażenia jakie dostarczyli nam Strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom jednostki za zaproszenie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

Zapraszamy do galerii.

Emilia Suchenek (artykuł)
Agata Śliwa
Katarzyna  Kosmalska