Biwak wiosenny 15 – 16 kwietnia 2023 roku zorganizowany przez ZHP Ząbki

Nasza szkoła gościła na biwaku 3 gromady zuchowe: „Kolumbów” i „Tajemniczą Dżunglę” z Ząbek oraz 27 GZ „Biedroneczki” z Jasienicy. W spotkaniu wzięły udział również 3 drużyny harcerskie z Ząbek: 7DH „Arkana”, „Róża Wiatrów” i 18 WDH „Czarne Kruki”.

Wszyscy uczestnicy wyruszyli na trasę ze stacji Klembów. Do przejścia mieli ok. 8 km oczywiście z mapą w ręku. Po drodze na zuchów i harcerzy czekały zadania np. budowa szałasu. Przez całą drogę towarzyszył nam deszcz, ale to dla zuchów i harcerzy żadna przeszkoda. Około godziny 15.00 większość z nas dotarła na miejsce, gdzie czekał na nas pyszny i gorący obiad. Po krótkim odpoczynku dalsze zadania trzeba było wykonać już na miejscu w szkole. Dzień zakończył się KOMINKIEM. Następnego dnia po śniadaniu czekały na każdego nowe zadania, z którymi wszyscy doskonale sobie poradzili.

Biwak zakończył się uroczystym apelem oraz rozdaniem pamiątkowych plakietek.

Dziękujemy Pani Dyrektor Małgorzacie Staniszewskiej za udostępnienie miejsca na nasze przedsięwzięcie.

Zapraszamy do galerii.

Czuwaj!!!
Współorganizator biwaku phm. Anna Mądrzycka