Śladami średniowiecznego Płocka…

5 maja 2023 r uczniowie klas VI wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Płocka.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy spacerem po nabrzeżu wiślanym, podczas którego pan przewodnik opowiedział historię miasta. Zwiedziliśmy również Wzgórze Dominikańskie, Bazylikę Katedralną, opactwo pobenedyktyńskie, Wzgórze Tumskie, Stary Rynek i Plac Książęcy. Byliśmy w Muzeum Diecezjalnym, gdzie mogliśmy zobaczyć m.in. wyjątkowo cenny eksponat, tzw. Biblię Płocką z I poł. XII w. Księga ta została spisana ręcznie na pergaminie i oprawiona w okładki z desek dębowych obciągniętych białą skórą.

Następnie uczniowie podzieleni na trzy grupy i wyposażeni w mapy i instrukcję, pod czujnym okiem opiekunów, rozegrali grę miejską. Na koniec odwiedziliśmy płockie ZOO, gdzie mogliśmy oglądać wiele ciekawych zwierząt.

Przez cały dzień dopisywała nam zarówno pogoda, jak i dobry humor.

Zapraszamy do galerii.

E.Wysocka
A.Nikodemski
M.Ulejczyk