Świętowaliśmy 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę

We wtorek 12 listopada uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy 5 a wraz z harcerzami z 49 Drużyny Harcerskiej Feniks przybliżyli nam najważniejsze fakty historyczne związane z utratą i ponownym odzyskaniem wolności.

Podniosłą atmosferę uroczystości zapewniło wprowadzenie Sztandaru Szkoły oraz wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

Co to jest niepodległość? Niepodległość, to wolność. Narodowe Święto Niepodległości przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są niczym trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

Na zakończenie uroczystego apelu odbyło się  podsumowanie  szkolnego konkursu „Robot 2019”. Konkurs skierowany był do uczniów klas O-III naszej szkoły. Jury miało duży problem z wyborem laureatów, ponieważ wszystkie prace konkursowe były wykonane bardzo starannie i pomysłowo.

Nagrody i wyróżnienia przyznano uczniom:

I miejsce

– Julia Wronka i Jan Wronka

– Konrad Lewandowski

II miejsce

– Maja Dutkiewicz

– Maja Sasin

III miejsce

– Lena Broda

– Aleksandra Żółtek

Wyróżnienia

– Patrycja Makowska i Gabriela Makowska

– Julia Dembińska i Kacper Dembiński

– Nikola Radzka

– Zofia Pokrzywnicka

– Tomasz Garwoliński

– Maja Adamczyk

Nagrody laureatom wręczała Pani Dyrektor Agnieszka Walaśkiewicz wraz z  Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Agnieszką Wojdyną.

Gratulujemy  młodym artystom  oraz  ich rodzicom.

DZIĘKUJEMY  RADZIE  RODZICÓW ZA UFUNDOWANIE NAGRÓD.

Zapraszamy do galerii.

artykuł: M.Pałka, L.Lachor, A.Sękowska
zdjęcia: M.Ulejczyk