XVI Piknik Rodzinny – „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie”

1 czerwca 2019 roku odbył się w naszej szkole XVI Piknik Rodzinny pod hasłem „Kiedy pomagamy innym pomagamy sobie”. Tegoroczny Dzień Rodziny zbiegł się z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka oraz Dnia Patrona Szkoły – Janusza Korczaka. 

Celem Pikniku było wsparcie w rehabilitacji naszego kolegi, nauczyciela i wychowawcy – Pana Adama Narowskiego.

Piękny, słoneczny, czerwcowy dzień zgromadził całe rodziny. O godzinie 11.00 Pani Dyrektor Agnieszka Walaśkiewicz zaingurowała obchody Pikniku i wręczyła podziękowanie uczniom, nauczycielom , pracownikom szkoły, Radzie Rodziców oraz lokalnym przedsiębiorcom za wsparcie organizacji tego przedsięwzięcia.

Następnie wystąpili najmłodsi prezentując część artystyczną z okazji dnia mamy i taty pt. „Mamo, Tato – Kochamy Was”. Dzieci jak zwykle stanęły na wysokości zadania i sprawiły uśmiechy na twarzach rodziców.

Uczniowie klasy 3 B zaprezentowały na scenie taniec „Trojak” – śląski taniec ludowy.

W następnej kolejności zaprezentowali się starsi uczniowie w koncercie „You Can Też – Śpiewać Każdy Może”. Była to twórcza prezentacja własnych talentów. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością.

O godzinie 13.00 na boisku szkolnym odbył się mecz siatkówki drużyn składających się z nauczycieli z Gminy Tłuszcz oraz z uczniów naszej szkoły.

Rodzinnemu piknikowaniu towarzyszyły swojskie przysmaki: pierogi, naleśniki, ciasto, grill, grochówka oraz smakołyki dla najmłodszych: lody i wata cukrowa. Atrakcją były zjazdy na dmuchanej zjeżdżalni.

Dzięki uprzejmości strażaków z OSP Jasienica można było obejrzeć wóz strażacki od środka i poznać tajniki pracy strażaka. Dziękujemy Komendantowi – Panu Pawłowi Kozukowi za współpracę z naszą placówką.

Wieczorem zostało zorganizowane kino pod chmurką. Dla fanów piłki nożnej powstała strefa kibica w sali gimnastycznej, gdzie można było obejrzeć mecz finałowy Ligii Mistrzów.

Ten piękny, czerwcowy dzień przyniósł wiele atrakcji dla całych rodzin. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli swoją obecnością i pomocą Pana Adama Narowskiego. Każde okazane przez nas dobro wraca do nas. Dobro okazane drugiemu człowiekowi to cegiełka, która buduje lepszy świat. To lekcja dobra, której celem jest wychowanie do wartości –  podanie pomocnej dłoni drugiemu człowiekowi.

Dziękujemy koordynatorom: Pani Lidii Dziubałtowskiej, Pani Ewelinie Gałązka i Pani Karolinie Wąsik, które czuwały nad organizacją i przebiegiem Pikniku.

Zapraszamy za rok 🙂

Zapraszamy do galerii.

Przedstawiamy Państwu pierwszy z filmów, który powstał po XVI Pikniku Rodzinnym. Zapraszamy do oglądania.

Oglądaj film

Scenariusz i reżyseria
M.Ulejczyk


Kolejny Film powstał w ramach projektu SZKOLNA8.TV

⇒Oglądaj film

Scenariusz i reżyseria
Julia Borkowska
Oliwia Jusińska
Oliwia Kobak
Uczennice klasy VIII B


Obie produkcje filmowe dedykujemy
Panu Adamowi Narowskiemu,
życząc szybkiego powrotu do zdrowia oraz do pracy w szkole.

Społeczność szkolna

 


 

M.Leszcz