II Gminny Konkurs Matematyczny „Matematyka i ekonomia”

9 maja 2019 r. odbył się z inicjatywy Zespołu Szkół w Jasienicy II Gminny Konkurs Matematyczny „Matematyka i ekonomia”. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Tłuszcza, pan Paweł Bednarczyk. Do konkursu przystąpiły wszystkie  szkoły podstawowe z terenu gminy Tłuszcz.

Konkurs adresowany był dla uczniów klas VI i VII.  Przebiegał dwuetapowo. I etap odbył się 3  kwietnia

w macierzystych szkołach.  II etap miał miejsce 9 maja 2019 r. w Zespole Szkół  w Jasienicy.  W konkursie uczniowie wykazali się dużą znajomością pojęć bankowych takich jak kredyty, lokaty czy podatki  w odniesieniu do sytuacji z życia codziennego oraz wirtualnie gospodarowali  własnym budżetem domowym dokonując korzystnych dla siebie zakupów w sklepie czy kupna mieszkania. Spotkali się z zadaniami, które uczą przedsiębiorczości i umiejętności radzenia sobie w życiu, czyli z ekonomią na co dzień jak brzmiało tegoroczne  hasło konkursu „ Matematyka i ekonomia”.

16 maja 2019 r. nastąpiło uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu.

Dyrektor Zespołu Szkół w Jasienicy pani Agnieszka Walaśkiewicz wręczyła nagrody i dyplomy  uczestnikom konkursu oraz podziękowania dla nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu.

Wyniki Gminnego Konkursu Matematycznego

I miejsce Jan Rudajko Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tłuszczu

II miejsce Magdalena Karpińska  Zespół Szkół w Jasienicy

                   Bartłomiej Perzanowski Zespół Szkół w Jasienicy

III miejsce  Kacper Balcerak  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tłuszczu

Wyróżnienie:

Natalia Karolak Zespół Szkół w Postoliskach

 Jakub  Brzeziński Zespół Szkół w Jasienicy

Kacper  Więch Zespół Szkół w Kozłach

Igor Dmowski Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu

Serdecznie dziękujemy panu Burmistrzowi, Dyrekcji Zespołu Szkół w Jasienicy oraz Radzie Rodziców  przy Zespole Szkół w Jasienicy za ufundowanie nagród w konkursie.

Zapraszamy do galerii.

B. Siry
p. E. Wysocka