Wycieczka klas VII do Lublina

W dniu 17 maja 2019 roku uczniowie klas siódmych uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Po drodze zwiedzili Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, gdzie zapoznali się z historią lotnictwa oraz eksponatami będącymi prywatnymi pamiątkami polskich lotników z różnych okresów historycznych. Ciekawą atrakcją było zwiedzanie wnętrza samolotu rządowego Jak 40 i śmigłowca Mi 6.

Różnorodna i pokaźna kolekcja samolotów oraz śmigłowców wzbudziła ogromne zaciekawienie zarówno uczniów, jak i opiekunów wycieczki. Po przyjeździe do Lublina uczniowie zwiedzili miasto z przewodnikiem zaczynając od Wzgórza Zamkowego przez  Bramę Grodzką, Kościół Dominikanów po taras widokowy Wieży Trynitarskiej. Na zakończenie uczniowie zwiedzili trasę podziemną, gdzie multimedialne widowisko przeniosło wszystkich uczestników do wielokulturowego miasta sprzed trzech stuleci. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany.  

 

Zapraszamy do galerii.

Opiekunowie:
E.Wysocka
M.Kraszewska
B.Kozon