„Piłkarskie Emocje” na Stadionie Narodowym

W kwietniu uczniowie klas pierwszych zwiedzili największą arenę piłkarską w Polsce. Wysoko na trybunach przewodnik opowiadał dzieciom różne ciekawostki dotyczące budowy, przeznaczenia czy kosztów Stadionu Narodowego w Warszawie.  W czasie wycieczki dzieci poznały  trasy, którymi poruszają się fani piłki w czasie meczu. Sprawdzili także, w jakich warunkach przebierają się piłkarze przed meczem oraz jak pracują dziennikarze w czasie imprez.

W podziemiach PGE Narodowego pierwszaki zobaczyły podjazd na autokar piłkarski, przeszły korytarzami prowadzącymi do szatni, w której przebierali się nasi piłkarze, a także  szatnie dla dzieci, w których te przebierają się, by wyprowadzić piłkarzy na mecz.    

Zwiedzanie areny piłkarskiej trwało ponad godzinę. Była to świetna przygoda.

Ciekawostka

Przy szatniach piłkarskich znajdowały się wanny dla każdego sportowca.  Po meczu wanny wypełniane są lodem i zalewane zimną wodą. Zmęczony zawodnik chłodzi się w niej około 5 minut, dzięki czemu nie ma zakwasów następnego dnia.

Jeśli ćwiczycie regularnie, to po ćwiczeniach wskakujcie  do wanny i bierzcie lodowatą kąpiel. Samo zdrowie 🙂

Zapraszamy do galerii.

L.Lachor
A.Śliwa