Dzień Matematyki

27 marca w szkole  obchodziliśmy Dzień Matematyki  Uczniowie mieli okazję poznać zastosowanie matematyki wokół nas.  Tego dnia rozegrane zostały turnieje klasowe i miedzyklasowe.

Turniej został przeprowadzony dzięki materiałom udostępnionym  przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – inicjatorem obchodzenia Dnia Matematyki w Polsce. Tegoroczne hasło brzmiało  „Matematyka dzika”, czyli jak połączyć dziką przyrodę z matematyką .

Na lekcjach matematyki uczniowie rywalizowali między sobą  w turniejach klasowych rozwiązując zadania „Matematyka od kuchni” lub „Matematyka na luzie”. Następnie odbył się turniej międzyklasowy w kategorii klasy IV – VI  oraz klasy VII – VIII i gimnazjum.

 Wyniki rywalizacji międzyklasowej:

 Kl. IV – VI

I miejsce  kl.5A
II miejsce kl. 6B
III miejsce kl. 6A
IV miejsce  kl.4A
V miejsce  kl. 4B
VI miejsce kl. 5B

 

Kl. VII – VIII i gimnazjum

I miejsce  kl. III gimnazjum
II miejsce  kl. 7B
III miejsce kl. 8A  i 8B
 IV miejsce  kl. 7B

 

Zabawa i rywalizacja były wyjątkowe.  Miło było obserwować zaangażowanie i emocje wszystkich uczniów podczas rozwiązywania zadań.

Zapraszamy do galerii.

E.Wysocka
B.Siry