„Dla dżentelmena codziennie jest…DZIEŃ KOBIET”

8 marca 2019 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji odbył się uroczysty apel w sali gimnastycznej.

Przedstawienie zagrane przez uczniów klas: VIIa i VIIb opowiadało o rozpieszczonym i wybrednym królewiczu, którego miała dosyć służba. Nie umiał go też rozbawić klown. Zaczęto poszukiwać dla niego żony.

Casting zorganizowany w pałacu królewskim miał wyłonić najlepszą kandydatkę. Wzięło w nim udział wiele dziewczyn m.in. Czerwony Kapturek, Dziewczynka z zapałkami, Calineczka, Księżniczka na ziarnku grochu, Królowa Lodu, Kopciuszek. Niestety żadna z prezentowanych postaci nie podobała się królewiczowi. Ostatecznie zafascynowała go Marysia z klasy VII b, jednak ta odrzuciła jego propozycję i książę popadł w rozpacz. Król z królową podjęli decyzję aby zapisać syna na zajęcia wychowania do życia w rodzinie.

Na zakończenie rozbrzmiało gromkie sto lat z ust chłopaków oraz życzenia od Samorządu Uczniowskiego.

Zapraszamy do galerii.

L.Lachor
M.Kraszewska
M.Ulejczyk
M.Leszcz
Samorząd Uczniowski