XXXI Międzynarodowy Salon Edukacyjny – Perspektywy 2019

7 marca 2019 roku klasa 3 gimnazjum wybrała się do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie aby uczestniczyć w XXXI Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym – Perspektywy 2019.

Na początku uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z ekspertem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, gdzie obejrzeli prezentację dotyczącą egzaminów gimnazjalnych. Zaprezentowane zostały przykładowe zadania egzaminacyjne. Prelekcja odbyła się w sali Rudniewa, która swoje imię otrzymała na cześć twórcy projektu Pałacu Kultury i Nauki – Lwa Rudniewa.

Następnie uczniowie mieli czas dla siebie. Mogli porozmawiać i zapoznać się z ofertą edukacyjną krajowych i zagranicznych szkół wyższych, szkół policealnych, ofert liceów i techników Warszawy i Mazowsza, instytucji związanych z egzaminami językowymi, szkół językowych, ofertą programów stypendialnych, staży i praktyk organizowanych przez pracodawców, ofert wydawnictw edukacyjnych i producentów pomocy naukowych.

Wyjazd był jednym z etapów poszukiwań odpowiedzi na pytania, które młodzi zadają sobie na starcie w dorosłość.
Życzymy im dobrych wyborów 🙂

S.Ryszawy
M.Leszcz