Wycieczka do Bydgoszczy i Torunia

W dniach 18 – 19 czerwca 2018r. uczniowie klas III a i III b oraz przedstawiciele kl. II, IV i V odwiedzili dwie stolice województwa kujawsko-pomorskiego: Bydgoszcz i Toruń.

Pierwszego dnia zwiedzali Bydgoską Starówkę oraz Muzeum Historii Mydła i Brudu, gdzie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych. Następnie udali się do Torunia do Domu Legend Toruńskich oraz do Bunkra- Wisła. Ostatnią atrakcją tego dnia było zwiedzanie Fortu IV, w którym też był nocleg.

Kolejny dzień rozpoczęli  wcześnie, bo zajęcia w Żywym Muzeum Piernika zaczęły się o ósmej rano. Po czym rozpoczęli zwiedzanie Torunia. Zobaczyli wiele ciekawych miejsc, w tym: Dom Mikołaja Kopernika, Pomnik Mikołaja  Kopernika, Krzywą Wieżę, Ratusz Staromiejski, Pomnik Osiołka czy Pomnik Flisaka.

Do domu wrócili zmęczeni, ale myślę że zadowoleni, bo przywieźli  ze sobą  wiele pamiątek w tym własnoręcznie wykonane mydełko i piernik. Uczniowie poznali wiele legend, ale również miejsc i wydarzeń historycznych a także elementy  geografii zwiedzanego regionu. Była to również doskonała okazja do integracji międzyklasowej.

Zapraszamy do galerii.

Opiekunowie wycieczki:
M.Klimkiewicz
A.Mędrzycka