227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

„Zapamiętajże narodzie: w waśni zguba,
siła – w zgodzie”.
Takie motto przyświecało uroczystej akademii z okazji
Narodowego Święta 3 Maja.
Odbyła się ona w naszej szkole 30.04.2018r.
 

 
       Uczniowie kl.IVb i VIb przygotowali program artystyczny, który połączył tradycję
z nowoczesnymi formami wyrażania patriotyzmu. Dlatego obok pięknego montażu słowno – muzycznego wykonali też układ taneczny promujący nasze barwy narodowe (wszak 2 maja to w naszym kraju Święto Flagi Państwowej).
Dekorację podkreślały też pęki biało – czerwonych balonów i kwiaty w tej kolorystyce.
 
       Podniosłe słowa o okolicznościach uchwalenia Majowej Konstytucji płynęły do publiczności przy wtórze gitary, na której grał Radek Szczepański z kl.IVb.
„Mazurek 3 Maja” zabrzmiał niezwykle uroczyście zagrany na trąbce przez Jakuba Brzezińskiegoz kl.VIb. Mimo ogromnej tremy i wzruszenia wszyscy nasi artyści odegrali swoje kwestie znakomicie, a wykonanie pieśni patriotycznych wywołało zasłużony aplauz publiczności.
 
 
E.Wysocka
A.Tlaga
A.Śliwa