Jan Paweł II – nauczyciel patriotyzmu

W dniu 27 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu odbył się II etap Powiatowego Konkursu Wiedzy „Jan Paweł II – nauczyciel patriotyzmu”. Konkurs ten wpisuje się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę i w ogłoszony przez Minister Edukacji „Rok dla Niepodległej”.

 

 

Celem konkursu było przybliżenie i propagowanie wśród dzieci i młodzieży nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II dotyczące fundamentalnych wartości: patriotyzmu, współpracy, dialogu oraz zachęty do osobistego rozwoju.

Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów:
Weronika Borczyńska z klasy VI a oraz Maciej Bielski z klasy VI b.

Niestety nie udało nam się zająć miejsca na podium ale cieszymy się, że uczniowie dzielnie zmierzyli się z testem wiedzy przygotowanym przez Dyrektora Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Warszawsko – Praskiej ks. Piotra Pierzchałę.

Nasi uczniowie otrzymali dyplomy a nagrody rzeczowe dla każdego uczestnika zostaną wręczone 11 maja 2018 roku podczas Wieczornicy Szkolnej z okazji Święta Szkoły Podstawowej w Tłuszczu.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem J.E.Ks. Biskup Marek Solarczyk, Dziekana Dekanatu Tłuszczańskiego, Starosty Wołomińskiego, Burmistrza Tłuszcza oraz Lokalnej Grupy Działania „Równiny Wołomińskiej”.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

M.Leszcz