logo2
Pomagamy
W tym miejscu pragniemy Państwu przedstawić programy i akcje charytatywne, w które nasza szkoła jest zaangażowana.

HOBE
Akcje różne
PROJEKT HOBE 2014
 „Czujemy, że nasza działalność to tylko kropla w morzu. Ale bez niej ocean byłby uboższy” - słowa Matki Teresy z Kalkuty znakomicie oddają ducha akcji HOBE, w którą uczniowie Zespołu Szkół w Jasienicy zaangażowali się już po raz trzeci. Dzięki ich ofiarności zebraliśmy 162 zł., co oznacza, że 81 dzieci z Rwandy, przez cały rok będzie otrzymywało gazetkę HOBE. Na terenie szkoły akcję przeprowadzili Małgorzata Staniszewska i Marek Leszcz. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy otworzyli swe serca dla rówieśników z Afryki.  
Więcej na temat HOBE. 
Życzenia z Kenii
Adopcja na odległość
Co słychać u Naomi?
Image Kilka dni temu otrzymaliśmy dwa listy z Kenii, które dotarły do nas za pośrednictwem ojca Jana Łempickiego z Franciszkańskiej Prowincji św. Maksymiliana Kolbego w Gdańsku. Pierwszy list, z życzeniami szczęśliwej Wielkanocy własnoręcznie napisała i ozdobiła kolorowymi rysunkami Naomi.
 
Więcej…
 
Odwiedziny u Naomi
Adopcja na odległość
LIST OD FRANCISZKANÓW
ImageFranciszkanie z Gdańska, którzy prowadzą projekt adopcji na odległość odwiedzili podopiecznych domu dziecka w Limuru. Poniżej przedstawiamy list i zdjęcia, które otrzymaliśmy od ojca Jana Łempickiego (na zdjęciach Naomi jest w bluzie moro).
 
Więcej…
 
Adopcja na odległość
Adopcja na odległość
NAOMI WANJIKU
Image ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ. Samorząd Uczniowski wraz z Dyrekcją szkoły zadeklarował przystąpienie do programu prowadzonego przez Ojców Franciszkanów "Adopcja na odległość".Nasza szkoła przez okres roku zaopiekuje się dziewczynką z Rehabilitacyjnego Domu Dziecka w Limuru w Kenii. Taka adopcja to przyjęcie do swojego życia konkretnego dziecka oraz zapewnienie mu godnego życia i edukacji. Nasza podopieczna nazywa się Naomi Wanjiku.
Więcej…