logo2
Dzień Ziemi 2011

?Pro-eko, biblioteko??

Image 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Wszyscy ludzie ? przyjaciele Ziemi ? robią coś, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich.
W Polsce Dzień Ziemi organizowany jest od 1991 r. Tego dnia każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią.
 
W tym roku w naszej szkole obchody Dnia Ziemi zorganizowaliśmy w ramach programu „Pro-eko, biblioteko?” realizowanego przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wołominie i dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Podczas tegorocznych obchodów mieliśmy okazję obejrzeć piękną część artystyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły. Rozstrzygnięto również IV edycję konkursu o tytuł EKO-KLASY w zbiórce surowców wtórnych. Zebraliśmy ponad 2 tony makulatury i 80 kg baterii. Wręczono również dyplomy uczestnikom wojewódzkiego konkursu wierszy o tematyce ekologicznej.
Naszą uroczystość zaszczyciła obecność wiceburmistrza Tłuszcza pana Waldemara Banaszka.

Zwycięzcom i wyróżnionym w konkursach gratulujemy!
Zapraszamy do odwiedzenia galerii.