logo2
Promocja zdrowia
"Owoce, warzywa i soki są na 5"
Image W czerwcu nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskim konkursie "Owoce, warzywa i soki są na 5". Ideą konkursu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do spożywania pięciu porcji warzyw i owoców w różnych postaciach: surówek, soków i pojedynczych owoców czy warzyw.
 
Podjęliśmy szereg działań aby uświadomić koleżankom i kolegom, że warzywa i owoce są niezbędne w naszej codziennej diecie. Najpierw lekcja tematyczna o zaletach jedzenia warzyw i owoców, potem wystawa wykonanych przez uczniów plakatów, kolorowa dekoracja korytarza, przedstawienie, na którym nawet pomidor jeździł rowerem, aż wreszcie warzywno-owocowo-sokowy dzień – czyli częstowanie wszystkich świeżymi warzywami i owocami.
Mamy nadzieję, że każdy weźmie sobie do serca słowa: „Będziesz zawsze zdrowy i szczęśliwy, jeśli zjesz owoce i warzywa”.
Za udział w konkursie klasa zaangażowana w akcję już wkrótce otrzyma upominki od sponsora, firmy TYMBARK.


Dziękujemy Pani Marlenie Pałka i uczniom kl. VIb za smaczną i zabawną promocję zdrowia.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii.