logo2
Centrum Nauki Kopernik

11 października 2017 r. dzieci z grupy Pszczółek i Motylków wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik
w Warszawie.

Na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji pobudzających wyobraźnię i ciekawość. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, zbadać oraz sprawdzić jak działają tajemnicze eksponaty. Mali badacze poznali życie zwierząt, rozpoznawali ślady mieszkańców lasu, sprawdzali, jakie odgłosy i zapachy można znaleźć w przyrodzie, budowali plaster miodu oraz model drzewa. Wielką zabawą, ale i nauką były samodzielnie przeprowadzane eksperymenty z wodą, poznanie działania wiru wodnego, młyńskiego koła, czy też wodnego pistoletu.

 Wychowawcy grup

Dzień Uśmiechu

" Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat" (J.Korczak)

6 października 2017 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Światowy Dzień Uśmiechu.

Na pomysł świętowania tego dnia wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył „smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Z czasem Ball był coraz bardziej zaniepokojony komercjalizacją żółtego znaczka i tym, że ludzie zapomnieli o jego oryginalnym przesłaniu. W ten sposób wpadł na pomysł zorganizowania Światowego Dnia Uśmiechu – dnia, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom.

Na dzieci czekało w tym dniu wiele zabaw, do których "biletem wstępu" był uśmiech od ucha do ucha. W tym szczególnym dniu każdy odwiedzający nasze przedszkole, mógł poczęstować się uśmiechem (za darmo).

Wychowawcy grup

Spektakl operowy
SPEKTAKL OPEROWY
15 września na hali sportowej w Tłuszczu, grupy przedszkolne oraz oddziały zerowe miały
okazję obejrzeć spektakl operowy, pt.: „Zamek na Czorsztynie”.
Na chwilę dzieci „przeniosły się” do starego, tajemniczego zamku, w którym, jak
głosiła legenda, straszyło. Tam właśnie zatrzymali się rycerz Bojomir i jego sługa Nikita,
wracający z dalekich wojaży. Czy po zamkowych komnatach rzeczywiście snuł się duch? Na
to pytanie odpowiedzieli bohaterowie. Piękne kostiumy z epoki, barwne postacie, elementy
baśniowe i magiczne oraz wpadające w ucho melodie sprawiły, że spektakl ten zaciekawił
dzieci.
Wychowawcy grup
15 września na hali sportowej w Tłuszczu, grupy przedszkolne oraz oddziały zerowe miały okazję obejrzeć spektakl operowy, pt.: „Zamek na Czorsztynie”. Na chwilę dzieci „przeniosły się” do starego, tajemniczego zamku, w którym, jak głosiła legenda, straszyło. Tam właśnie zatrzymali się rycerz Bojomir i jego sługa Nikita, wracający z dalekich wojaży. Czy po zamkowych komnatach rzeczywiście snuł się duch? Na to pytanie odpowiedzieli bohaterowie. Piękne kostiumy z epoki, barwne postacie, elementy baśniowe i magiczne oraz wpadające w ucho melodie sprawiły, że spektakl ten zaciekawił dzieci.

Wychowawcy grup
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.
Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.
Tego dnia w naszym przedszkolu  nie zabrakło uśmiechów, radości oraz świątecznego tortu. Było wesoło i kolorowo.
Świętowanie Dnia Przedszkolaka miało na celu dostarczanie dzieciom kolejnych okazji do wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
Serdeczne podziękowania dla mam: Magdaleny Białek, Ewy Skoniecznej, Anety Stachurki  za urozmaicenie dzieciom tego szczególnego dnia.

Wychowawcy grup

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książkę pod tytułem „The Dot”, której bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Vashti. Dziewczynka dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Historia ta zainspirowała nauczycieli, bo przecież w każdym z nas tkwią talenty i tak w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

15 września również i nasze przedszkole dołączyło do tej wyjątkowej akcji. Kropki królowały na ubraniach przedszkolaków oraz wszystkich pracowników. Zrozumieliśmy, że każdy z nas ma jakieś zdolności i talenty, które czekają, aż je odkryjemy.

Na zakończenie w grupach powstały piękne prace plastyczne, oczywiście z kropek.

Wychowawcy grup

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 12
No images in gallery