logo2
Wydarzenia

PATROL EKOLOGICZNY - WAŻNE
W naszej szkole od stycznia 2008 działa KOŁO EKOLOGICZNE. 16 stycznia zgłosiliśmy się do Klubu Naszej Ziemi. Dzięki pomocy Fundacji Nasza Ziemia prowadzimy działania proekologiczne w naszej szkole. Opiekunem Klubu jest nauczycielka geografii, biologii i przyrody p. Marlena Pałka. Z jej pomocą przygotowujemy gazetki, zajęcia warsztatowe, a po feriach wybieramy się w teren szukać dzikich wysypisk, by je uporządkować. W ramach prowadzonego na terenie naszej gminy programu edukacyjno-informacyjnego "Czysta Gmina" zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę zużytych baterii pod patronatem organizacji odzysku REBA. Zbiórka cieszy się ogromnym zainteresowaniem wszystkich uczniów, dlatego ogłosiliśmy związany z nią konkurs o tytuł EKO-KLASY i Puchar Dyrektora.

Klub Naszej Ziemi w Zespole Szkół w Jasienicy liczy ponad 50 uczestników.

Opiekunka Klubu - p. Marlena Pałka z uczennicami


Odkrywamy czystą Polskę
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2013
Image „Odkrywamy czystą Polskę” – takie hasło towarzyszyło tegorocznej jubileuszowej akcji „Sprzątanie Świata”. Po raz 20. cała Polska ruszyła sprzątać pobocza ulic, rowy, parki i lasy. Również uczniowie naszej szkoły, uzbrojeni w rękawice ochronne i worki, zabrali się do pracy. Młodsi sprzątali teren wokół szkoły, zaś najstarsi uwalniali od śmieci okoliczne lasy. Miejmy nadzieję, że dorośli uszanują naszą pracę i w kolejnych latach sprzątania będzie coraz mniej. A tymczasem zapraszamy do spacerowania i… odkrywania czystej Jasienicy.../-/ M.Pałka 
 
EKO-KLASA 2011
Konkurs o tytuł EKO-KLASY rozstrzygnięty!
Image Od września do końca marca uczniowie naszej szkoły rywalizowali w konkursie o tytuł EKO-KLASY w zbiórce surowców wtórnych. Zbieraliśmy makulaturę i baterie. Łącznie w szkole podstawowej i gimnazjum zebraliśmy 80 kg baterii i 2020kg makulatury! Ponieważ 1 tona zebranej makulatury ratuje przed wycięciem 17 drzew, my uratowaliśmy ich aż 34!
 
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5